Zebercet Taşının Özellikleri Ve Sağlığa Etkileri

Yayınlanma Tarihi: 7 Mart 2018 Ekleyen: Seda ÇAPÇI


Zebercet Taşının Özellikleri Ve Sağlığa Etkileri Yayınlanma Tarihi: 7 Mart 2018
Ekleyen: Seda ÇAPÇI

Doğanın şifa dolu soluğunu bedeninde taşıyan doğal taşlar güzellikleri ve enerjileriyle kendine hayran bırakıyor. Hem de asırlardır… Pürüzsüz yüzeyleri, kadifemsi dokuları, göz alıcı renkleri ve yaydıkları pozitif enerji ile bulundukları ortama şifa enerjisi yayan bu güzel taşlardan birisi de zebercet adıyla bilinen büyüleyici taştır. Taşın diğer ismi peridot taşıdır. Olivin ve Krizolit olarak da bilinir.

Zebercet Taşının Özellikleri Ve Sağlığa Etkileri

Peridot taşının ilk çıkartıldığı yer Kızıldeniz’deki Zebercet Adası olduğu için, taş, Zebercet taşı olarak da bilinir. En bilinen tonu zeytin yeşili olan tonudur. Bu yüzden zeytin taşı yahut Zeytuni diye de bilinir. Bu yeşil tonlardaki şifalı taş pozitif düşünce hususunda çok önemli etkisi olan bir taştır. Şans taşı olarak da bilinen zebercet taşı, kendine güven, mutluluk, stresi ve depresyonu önleme gibi konularda son derece etkili bir taştır.

İç organlar üzerinde oldukça şifalı bir etkisi olduğu da söylenebilir. Bilhassa kalp, dalak, pankreas, karaciğer gibi organlar üzerinde son derece etkili bir taştır. Dokuların bozulmasını önleyen, kişiye neşe ve yaşama sevinci veren, sebepsiz şekilde ortaya çıkan korku hissini ortadan kaldıran bir taş olan zebercet taşı, aynı zamanda kişisel gelişimi hızlandırır ve kişinin çevresi ile olan iletişimini güçlü kılar. Bu yemyeşil taşın nelere kadir olduğuna gelin daha yakından bakalım.

Zebercet Özellikleri

Zebercet taşı nedir sorusunun yanıtında bu taşın özellikleri yatar. Çok eski çağlardan bu yana mücevher yapımında kullanılan bir taş olan zebercet taşı; kıskançlık, duygusal soğukluk, egoizm ve bencillik gibi negatif duyguları ortadan kaldırır. Bu taşın Mars gezegeninde de var olduğu söylenmektedir. Zebercetin erimiş bir meteorit olduğu da söylenir. Zebercet taşının tıpkı inci, mercan ve yakut gibi kutsal bir özelliğinin de olduğu da söylenebilir.

Enerjisi son derece yüksek bir taş olan zebercet taşı daha çok İkizler, Aslan, Başak ve Terazi burçlarına daha etkili olmaktadır.

Zebercet Taşının Özellikleri Ve Sağlığa Etkileri 1

Pozitif enerji, merhamet, şefkat, dostluk, başarı, sağlık ve zenginlik sembolü de olan zebercet taşı, onu kullanan kişiye bu özelliklerden bahşeder.

 • Zebercet taşı bedensel sıhhatin sürmesine, insanlarla dostluk ilişkisi ve uyum içinde olabilmeye yardımcı olur.
 • Zebercet taşı kişiler arasında kıskançlık, haset, öfke, stres gibi duyguların azalmasını sağlar.
 • Yaşlanmayı yavaşlatır
 • Ülser hastalığına iyi gelir ve sindirim sorunlarını iyileştirir.
 • Etraftaki olumsuz akan enerjilere karşı fizik beden etrafında adeta kalkan oluşturur.
 • Zebercet taşının, onu taşıyan kişiye para ve şans getireceğine inanılır.
 • Bilgilerin daha kolay kavranmasını sağlar.
 • Sinir bozukluğuna karşı koruma sağlar, ruhsal korkuları azaltır.

Zebercet taşının faydaları arasında karaciğer hastalıklarına iyi gelmesi de sayılabilir. Antik Mısır’da karaciğer tedavisinde zebercet taşından geçen güneş ışınları kullanılmıştır.

 • Zebercet taşı böbreküstü bezin işlevini düzgün sürdürmesine etki ettiği de belirtilmektedir.
 • Dalak, kalp, pankreas gibi organların sağlıklı olması ve sağlıklı kalmasına destek olur.
 • Kalp çarpıntılarını da giderdiği bilinmektedir.
 • Beden ve zihin arasındaki dengeyi sağlar. Kişinin yaşam enerjisini ve canlılığını korumasına yardımcı olur.
 • Zebercet taşı sebepsiz korkulara iyi gelir.
 • Kaygı ve endişeyi azaltır.
 • Kişinin kendi iç dünyasının farkına varmasını sağlar ve kişisel gelişim sürecini hızlandırır.

Zebercet taşı yüzük formunda olduğu gibi diğer formlarda da kullanılabilir. Zebercet taşı kolye ise hem şık hem de şifalı bir aksesuar olarak kişiye ışıltı ve şifa kazandırır.

Zebercet Taşının Özellikleri Ve Sağlığa Etkileri 2

Zebercet taşı fiyatı cinsine, kesimine, ebadına ve işçiliğine göre değişkenlik gösterir. Taşın kullanıldığı maden de fiyatında etkilidir. Gümüşle çalışılan zebercet ile altınla çalışılan zebercet farklı fiyatlardadır. Pırlanta, zirkon gibi daha değerli taşlarla çalışıldığında ise fiyat daha da yükselir.

Zebercet taşının faydalarından istifade edebilmek için taşın gerçek olup olmadığına çok dikkat edilmelidir. Orijinal olmayan zebercet taşından herhangi bir fayda görmek olası değildir.

Facebook Yorumları

7 Mart 2018

Yorumlarınızı bekliyorum...