Saç Uzatan Yağlar Hangileridir, Hızlı Saç Uzatan Yağlar

Yayınlanma Tarihi: 18 Ağustos 2017 Ekleyen: Seda ÇAPÇI


Saç uzatan yağlar nelerdir, saçlarımız görüntümüzü tamamlayan ve çok da önem verdiğimiz parçamızdır. Saçlarımız ne kadar gür, bakımlı, canlı ve parlak olursa hem keyfimiz yerine gelir, hem de işler yolunda gidiyor demektir.

Saç Uzatan Yağlar Hangileridir, Hızlı Saç Uzatan Yağlar 4

Sağlıklı saçlar, genel vücut sağlığımızın da yerinde olduğunu gösterir. Saçlarımız hem sağlıklı olsun hem de hızlı uzasın isteriz. Peki bunun için bizim elimizden gelecek bir şeyler var mıdır? Saç uzaması için neler yapabiliriz? Doğal yollarla saç uzatma teknikleri var mıdır? Hepsinin cevabını bu yazıda bulabilirsiniz. Bakalım saç uzatmak için neler yapabiliriz?

Doğal Saç Uzatma Yöntemleri

Bir dönem geldi hemen herkes rafine edilmiş, işlenmiş, allanıp pullanmış, albenili ambalajlarla sarmalanmış, fabrikasyon ürünlere yöneldi.

Bu tür ürünler ister gıda olsun,  ister kozmetik, belirli oranlarda kimyasal içerik ve sentetik madde ihtiva ettiğinden ve doğal yapısından uzaklaştığından, yarardan çok zarar verdi. Ama bilinç açıldı ve insanoğlu artık doğal ve yapısı değiştirilmemiş olanın daha sağlıklı ve faydalı olduğunun farkına vardı. Şimdilerde her şeyin doğal olanı moda. Dış görünüşümüzün en önemli parçası olan saçlarımız da en doğal ve sağlıklı olanı hak ediyor elbette.

Saç Uzatan Yağlar Hangileridir, Hızlı Saç Uzatan Yağlar 3

Doğal yağlar, hem saçlarımızı besliyor, hem yumuşatıyor, hem de saç uzaması için büyük katkılar sağlıyor. Doğanın bize cömertçe sunduğu bu şifalı bitkiler ve onlardan çıkarılan esans ve yağlar saç uzaması hususunda da bize destek veriyor.

Saç uzatmak için kullanılan yağları düzenli kullanmak, saçlarımızda gözle görülür etkiler sağlayacaktır. Bu yağlar bir sefer sürmeyle etki sağlamaz, ancak düzenli kullanımla sonuç alınabilir.

Saç uzatan bitkisel yağlar içinde en bilineni ve tanınmış olanı zeytinyağıdır. Zeytinyağı, içeriğindeki E vitamini sayesinde hem saç hem de saç derisi için oldukça değerli bir yağ. Saç derisinin ve saç köklerinin sağlıklı olması, saçlarında sağlıklı uzamasının anahtarıdır.

E vitamininden zengin yağlardan birisi de susam yağıdır. Susam yağı için saç uzatan yağ da diyebiliriz. Susam yağı aynı zamanda saç derisinde meydana gelen mantar ve buna benzer deri hastalıklarına karşı da şifa sağlıyor. Eğer saçlarınız hem seyrek hem de geç uzuyorsa susam yağını besleyici bir değer olarak kullanabilirsiniz.

Saç Uzatan Yağlar Hangileridir, Hızlı Saç Uzatan Yağlar 2

Saç ve kaş denildiğinde akla gelen önemli yağlardan birisi de badem yağıdır. Saç uzatan yağlar içinde önemli bir yeri olan ve  A,B, K vitaminleri yönünden zengin olan badem yağı, aynı zamanda kalsiyum ve potasyum gibi mineraller ve yağ asitleri açısından da zengin bir yağ olma özelliği taşıyor. Badem yağını zeytinyağıyla karıştırarak kullanabileceğiniz gibi, tek başına da kullanabilirsiniz.

Saç, kaş, kirpik denildiğinde asla es geçilmemesi gereken önemli ve etkili yağlardan birisi de Hint yağıdır. İçeriğinde bol miktarda E vitamini ve protein barındıran Hint yağı, dalında uzman ve son derece başarılı bir yağ. Kan dolaşımını hızlandıran ve saçtaki enfeksiyonları iyileştiren bir yapısı var. Ve kaş, kirpik ve saçların son derece hızlı uzamasını sağlıyor. Ama kirpiklere sürerken yine de dikkatli olmalı, göze çok temas etmeyecek şekilde sürmeli. Hint yağını haftada 1-2 kez saç köklerinize ovalayarak sürebilirsiniz.

Lavanta yağı, argan yağı, çam terebentin yağı, jojoba yağı ve yılan yağı da yine saç uzatan yağlar arasında çok önemli yere ve etkiye sahip yağlar olarak listedeki yerlerini alıyor.

Saç Uzatan Yağlar Hangileridir, Hızlı Saç Uzatan Yağlar 1

Sinameki bitkisi de çay şeklinde demlenerek ve ılındıktan sonra saçlara yedirilerek sürüldüğünde, kısa sürede verdiği sonuç gerçekten hayrete düşürücü. Sinameki ile saçlarınızı çok kısa sürede kolayca uzatabilirsiniz.

Saç uzatmak için kullanılan yağlar sayesinde saçlarınızın sağlıklı ve hızlı uzadığına tanık olabilirsiniz.

Facebook Yorumları

18 Ağustos 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...