Mekik Programı

Yayınlanma Tarihi: 11 Ağustos 2017 Ekleyen: Seda ÇAPÇI


Mekik programı, karın kaslarını çalıştırmanın ve sıkılaştırmanın en etkili yollarından birisi de mekik çekme hareketidir. Alt ve üst karın kaslarını mükemmel çalıştıran mekik hareketi ile sımsıkı ve gergin bir karna kavuşmak mümkün.

Mekik Programı

Bir mekik çekme programı oluşturarak özellikle karın bölgesini toparlamak mümkün. Mekik hareketlerinin karın bölgesindeki yağları tek başına erittiğini söylemek zordur ama bir diyet programı ile desteklenen mekik hareketleri sayesinde hem kilo verir, hem de sıkı bir vücuda sahip olursunuz. Evde kendi kendinize de yapacağınız 31 günlük mekik programı ile program sonunda farkı görebilirsiniz.

31 günlük mekik programını protein ağırlıklı bir diyetle desteklediğinizde ortaya çıkan netice hem görüntüde hem de sağlık anlamında sizi memnun edecek.

Spor programını şınav mekik programı ile dönüşümlü olarak düzenleyebilir, mekik ve şınav egzersizlerini birlikte programlayarak vücudunuzdaki pek çok kası çalıştırabilirsiniz.

Hatta şınav mekik barfiks programı da karın ve kol kaslarını çalıştıran özelliği ile hem vücut mukavemetini artırır hem de zamana karşı direnen zinde ve güçlü bir vücut sağlar.

Kilo artışı ilk olarak yüzde ve göbek bölgesinde hissedilir. Mekik çekmek tüm vücudu hareket ettiren bir egzersiz programı olduğundan kalori harcama anlamında da son derece etkilidir.

Mekik Programı 2

Klasik mekik çekme hareket ile en başta karın kasları olmak üzere kalça, kol, sırt ve bel kasları koordineli olarak çalışır. Her gün yapılacak 10 dakikalık bir mekik çekme programı ile 100-150 kalori yakmak mümkündür.

31 günlük mekik programı ilk gün 20 mekikle başlar 5 günde bir mola verilir ve mekik sayısı her gün 5 sayı artar. Yani ilk gün 20 mekikle başlar. İkinci gün 25, üçüncü gün 30, dördüncü gün 35 mekik çekilir beşinci gün mola verilir, altıncı gün 40 mekikle devam edilir. 10-15-20-25 ve 30. günler mola günleridir. 29. yani sonuncu gün 135 mekik çekilir ve program tamamlanmış olur.

31.günlük mekik programı ile karın kaslarınızdaki sıkılaşmayı hissedeceksiniz. Mekik çekerken üzerine uzanmak için bir mat edinmeniz iyi olacaktır. Spor malzemeleri satan mağazalarda bu matlardan bulabilirsiniz.

Facebook Yorumları

11 Ağustos 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...