Kol İnceltme

Yayınlanma Tarihi: 10 Ağustos 2017 Ekleyen: Seda ÇAPÇI


Kol inceltme, kollar vücudumuzdaki en önemli organlarımızdır. Ama sadece fonksiyonları değil, estetik yönleri de önemlidir. Ne kadar kilo verirseniz verin kollarınız incelmiyorsa, yahut kilo aldığınızda ilk kollarınızdan alıyorsanız diyetin yanı sıra egzersize de önem vermek gerekir.

Kol inceltme hareketleri ile kol kaslarınızın toparlanmasını ve sıkılaşmasını sağlamış olacaksınız. Kol inceltme egzersizlerini düzenli olarak yaptığınızda özellikle üst kolların iç kısımlarındaki gevşemenin de toparlandığını ve buradaki kasların sıkılaştığını göreceksiniz.

Kol inceltme hareketleri içinde en etkilisi şınav hareketidir. Yüzüstü durun, sadece ayak parmak uçlarınızı yere temas ettirin ve ellerinizin üzerinde durun. Kollarınızı bükerek yere doğru yaklaşın ve 30 saniye kadar bu pozisyonda bekleyin.  

Bir koltuk yahut sandalyeye sırtınızı dönerek durun. Kenarlarından tutarak destek alın ve yere paralel dizlerinizi kırarak alçalın ve yükselin. Bu hareketi 10 ila 30 sefer yapın.

Sol kolunuzu başınızın arkasından geçirin ve elinizi iki omuz arasına değdirin. Bu arada diğer elinizle de dirseğinizi destekleyin. Bu pozisyonda 30 saniye bekleyin. Sağ kolunuzla da aynı hareketi tekrarlayın. Bu hareketi 8-10 kez tekrarlayabilirsiniz.

Kol İnceltme 1

Kol inceltme hareketleri resimli örneklerle size daha iyi fikir verebilir. Bu resimli anlatımları takip ederek kol inceltme ve toparlama egzersizlerini rahatlıkla yapabilirsiniz.

Ebru Şallı kol inceltme hareketleri de size bu yolda rehberlik edebilir. Ebru Şallı, kol inceltme hareketleri yapacağınız gün 1 fincan yeşil çay tüketmenizi öneriyor. Bunun yanı sıra hafif dambıllar kullanarak kol kaslarınızı toparlamanızı sağlayacak egzersizler tavsiye ediyor.

Ebru Şallı kol inceltme hareketleri ile ilgili videoları izleyerek ve yavaş yavaş ısınarak, her hareketi her gün düzenli olarak tekrarladığınızda ve eğer kollarınızda fazla kilolarınız varsa bunları da size uygun bir diyet programı ile erittiğinizde, incelmiş ve sıkılaşmış kollarınızla özellikle yaz aylarında göğsünüzü gere gere kol dekolteli kıyafetler giyebilecekseniz.

Facebook Yorumları

10 Ağustos 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...