Kaş Şekillendirme

Yayınlanma Tarihi: 15 Temmuz 2017 Ekleyen: Seda ÇAPÇI


Kaş şekillendirme, kaşların yüzdeki önemleri yadsınamaz bir gerçek. Gerçek işlevleri bir kenara, estetik açıdan oldukça büyük önem arz eden kaşlar muntazam ve yüzle uyumlu olarak alındığında son derece iyi etkiler bırakır. Her insanın yüzüne yakışan kaş tipi farklıdır.

Kaş Şekillendirme 3

Ve sanılanın aksine kaşlarına şekil verenler yalnızca kadınlar değildir. Erkekler de eğer çok kalın ve dağınık kaşlara sahipseler, kaş şekillendirme yöntemleri ile daha bakımlı ve nizami kaşlara sahip olabilirler. Erkeklerde kaş şekillendirme profesyonel kişiler tarafından erkeklere özel bakım ve kuaför merkezlerinde yapılmaktadır.

Erkek kaş şekillendirme denildiğinde keyfi olmaktan çok mecburi durumlar akla gelmelidir. Zira erkekler, kadınlar gibi kaşlarını şekillendirmek zorunda değildir.

Ama eğer kaşların ortası bitişikse, kaşlar aşırı kalınsa, dağınıksa, yüze kalabalık, agresif ve sert bir ifade katıyorsa, çok abartıya kaçılmadan olabildiğince doğala yakın bir tarzda düzenlenmelidir.

Yuvarlak yüz formuna sahip erkeklerin, kaşlarını yay gibi düzenlemesi yanlış bir seçim olur. İnce uzun yüzlerde ise daha ince kaşlar kullanılabilir. Aslında erkek kaş şekillendirme sınırları kaşların altında ve üstündeki kılların alınması mantığıyla özetlenebilir.

Kaş Şekillendirme 2

Kaşlar ve gözler arasındaki mesafe çok açılmadan kaşlar düzenlenmelidir. Kaş kemikleri de çok açıkta bırakılmamalıdır; aksi takdirde yüzde kadınsı bir ifade oluşabilir.

Erkeklerde kaş şekillendirme tıraş bıçağı ile yapılmamalıdır. Bu yöntem, alınan kılların daha hızlı ve sert çıkmasını sağlayabilir. Kullanılacak en uygun materyal cımbızdır. Kaş alırken kılların kırılmamasına ve batık sorunu oluşmamasına dikkat edilmelidir.

Ergenlik döneminde alınacak kaşlar kaşların yanlış şekillenmesine yol açabilir. Bu sebeple bir erkeğin çok erken yaşlarda kaş alması sakıncalı olabilir. Zaten dediğimiz gibi erkeklerde kaş alma ve kaş şekillendirme abartıya kaçmadan ve sadece alt ve üstte çıkan dağınık kılları ve varsa iki kaş arasındaki kılları almakla sınırlı tutulmalıdır. Kaş alma işleminden sonra kaş kıllarına ışıltı vermek ve bakımını yapmak için kaş yağı kullanılabilir.

Kozmetik marketlerde bulunabilecek kaş şekillendirme seti ve buna benzer aparatlar da kullanılabilir. Bu setlerde şekil şablonları, kaş kalemleri, cımbız, taraklı fırça gibi materyaller bulunur.

Kaş Şekillendirme

 

Ama yine de erkekler kaşlarını daha muntazam bir hale sokmak istiyorsa bu işi kendi başlarına değil, bir uzmandan yardım alarak gerçekleştirmelidirler. Bu sebeple erkeklerde profesyonel kaş şekillendirme teknikleri oldukça önemlidir.

Amatörce yaklaşımlar hem yüzle uyumsuz şekillerin ortaya çıkmasına sebep olacak hem de kaşların küsmesine ve cılızlaşmasına sebebiyet verecektir. Bu sebeple mutlaka profesyonel kaş şekillendirme uzmanlarından destek almak gerekir.

Facebook Yorumları

15 Temmuz 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...