İngiliz Karbonatı Kullanılışı, İngiliz Karbonatı Zayıflatır Mı?

Yayınlanma Tarihi: 12 Eylül 2017 Ekleyen: Seda ÇAPÇI


İngiliz karbonatı kullanılışı, cep sodası, solvey karbonatı, karbonat yahut garra karbonat adlarıyla da bilinen; esas adı ise sodyum bikarbonat olan İngiliz karbonatı, bir tür tuz türüdür. Bir çok değişik yerden temin edilebileceği gibi eczanelerde de satılmaktadır.

İngiliz Karbonatı Kullanılışı, İngiliz Karbonatı Zayıflatır Mı?

İngiliz karbonatı bir dönem epey ünlenmiş ve televizyon kanallarında pek çok programda adından söz ettirmiş ve tarif verdirmiştir. Beslenme tarzı sebebiyle vücutta oluşan asitler ve bu asitlerin vücuttaki zararlı etkilerinden kurtulma konusunda İngiliz karbonatının hayli etkili olduğundan söz edilmektedir.

İngiliz karbonatı nedir nasıl kullanılır sorusunun yanıtına gelin hep birlikte bakalım.

İngiliz karbonatı pek çok hastalığa karşı koruyucu özellikte olduğu söylenen bir maddedir. Vücuda direnç sağlaması açısından suya karıştırılarak her gün içilmesi gerektiği belirtilmektedir. Her gün 1 çay kaşığı İngiliz karbonatı, 1 su bardağı suya karıştırılarak içilebilir. Bu 1 çay kaşığı ölçünün yarım çay kaşığı kadarı sabah, yarım çay kaşığı kadarı da akşam alınabilir.

Yarım çay kaşığı İngiliz karbonatı 1 su bardağı suyun içine ilave edilir, 3 dakika kadar beklenilir ve karışım iyice karıştırılarak içilir. Bu ölçüler, kişilerin beslenme şekilleriyle de alakalıdır. Çok asidik beslenen kişiler, bu oranı biraz daha artırabilirler. Hazırlanan karışım, vücutta biriken asitleri atmaya yardımcı olacağı gibi, vücudu asitlerden arıtarak kilo vermeye de destek sağlayacaktır.

İngiliz Karbonatı Kullanılışı, İngiliz Karbonatı Zayıflatır Mı? 1

İngiliz karbonatı nasıl kullanılır zayıflamak tek hedef mi, yoksa bu maddenin başka fonksiyonları da var mı diye soracak olursanız, diyebiliriz ki İngiliz karbonatı sadece zayıflama amaçlı değil, hastalıklara karşı direnç verme konusunda da faydalanılan bir maddedir diyebiliriz. İngiliz karbonatı, özellikle kış aylarında sıkça karşılaşılan grip ve nezle gibi hastalıklara karşı da oldukça etkilidir.

Bunun için günde 3 çay kaşığı İngiliz karbonatı tüketilebilir. Bu miktar vücuda fazla gelirse günde 3 sefer ve her seferde yarımşar çay kaşığı İngiliz karbonatı 1 su bardağı suya karıştırılarak tüketilebilir. İngiliz karbonatını içmekte zorlanıyorsanız boş ilaç kapsüllerine doldurup, bol su yardımıyla alabilirsiniz.

İdrar ph’si 8 olana kadar İngiliz karbonatı kullanılmaya devam edilmelidir. İdrar ph’si 8’e ulaştıktan sonra en az 2 hafta süreyle bu değer muhafaza edilmelidir. Bu değeri muhafaza etmek için de günde 5-6 çay kaşığı İngiliz karbonatı 1 su bardağı suyla karıştırılarak bir miktar içilmeli ve yatar pozisyona geçip vücut etrafında 360 derece dönülmelidir.

İngiliz Karbonatı Kullanılışı, İngiliz Karbonatı Zayıflatır Mı? 3

Bir süre bu hareket yapıldıktan sonra, sudan bir miktar daha içilerek bu hareketler tekrar tekrar yapılarak bardaktaki su bitirilmelidir.

Tansiyon hastalarının İngiliz karbonatı kullanırken dikkat etmeleri gereken bazı hususlar vardır. Hazırlanan karbonatlı su karışımları tek seferde değil, gün içinde azar azar tüketilmelidir. Karbonatlı su içildikten sonra bir yere uzanılarak 15-20 dakika dinlenilmelidir. Ülser ve buna benzer mide rahatsızlıkları olanların İngiliz karbonatı kullanmaları uygun değildir.

İngiliz karbonatı zayıflamak için nasıl kullanılır, sorusunu ise şöyle yanıtlayabiliriz:

1,5 litrelik bir şişeye 1 tatlı kaşığı karbonat ilave edin ve karbonat suyun içinde çözülünceye kadar karıştırın. Bu karışımı gün içinde tüketin. Öğünlerden yarım saat evvel tüketilmesi çok daha etkili olacaktır. Öğünlerden 1 saat sonra yine bu karışımdan içebilirsiniz. Yemek sırasında su içmemeye özen gösterin.

İngiliz karbonatı nasıl kullanılır Ender Saraç tarafından da açıklanmış ve formüle edilmiştir. Ender Saraç, karbonatlı suyu evde kendi kendinize de hazırlayabileceğinizi belirtiyor.

İngiliz Karbonatı Kullanılışı, İngiliz Karbonatı Zayıflatır Mı? 4

Bunun için 1,5 litre içme suyuna 1 tatlı kaşığı karbonat ilave edin ve erimesini bekleyin. Ender Saraç bu karışımdan 3 litre hazırlayıp içmenizi öneriyor. Yemeklerden önce ve yemeklerden 1 saat sonra bu karışımdan içebilirsiniz.

Özellikle sabah aç karna içilen karbonatlı su, hem vücudunuzda biriken ödemi atmanıza, hem bağırsaklarınızın çalışmasına, hem de kilo vermenize yardımcı oluyor.

Facebook Yorumları

12 Eylül 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...