Hızlı Kilo Verdiren Diyet Listesi

Yayınlanma Tarihi: 15 Temmuz 2017 Ekleyen: Gaye AKSOY


Acilen gideceğiniz bir düğüne veya mezuniyet töreniniz de giyeceğiniz elbisenin içinde daha zarif mi durmak istiyorsunuz acil bir diyet yapmanız gerekir. Tabikî de bu aşamada kilolu bir yapınız var ise daha hızlı kilo verebilir siniz. Her besin grubundan yeterli miktarda alarak vitamin ve minareleri vücudun ihtiyacı kadar alarak kilo vermeyi hızlandırmış olursunuz.

Hızlı Kilo Verdiren Diyet Listesi 1

Düzensiz beslenmek ve hareketsiz yaşamın yol açtığı aşırı kilo ve obezite sağlınızı olumsuz etkiler. Uzman diyetisyenler tarafından hazırlanan diyet listelerine uymanız sağlığınız için daha uygun olacaktır. Ciddi bir sağlık probleminiz yok ise hızlı kilo verdiren diyet listesine uya bilirsiniz.

Hızlı kilo verdiren diyet listesinde asla kahvaltıyı atlamamalısınız. Kilosunu koruyan kişiler kahvaltıda istediklerini yiyebilirler. Fakat ciddi anlamda kilo verecek kişiler kahvaltı öğününe çok dikkat etmesi gerekir protein ağırlıklı besinler yiyerek tokluk sürenizi daha uzun tutarsınız ve hızlı yağ yakımınız hızlanmış olur.

Günün en önemli öğünüdür. Bu öğün sayesinde kendinizi enerjik hissedersiniz gün boyu enerjik kalır ve yorgun halsiz düşmezsiniz.

Hızlı Kilo Verdiren Diyet Listesi 2

Bağırsaklarınızın daha hızlı çalışması için kahvaltıda bol yeşillik tüketimini artırın. Kabızlık problemini sık sık yaşıyor iseniz kilo vermeniz yavaşlayacaktır bu yüzden daha çok sebze ağırlıklı beslenmeye özen gösterin.

Ara öğünlerinizi glisemik indeksi düşük besinler tüketin. Glisemik indeksi yüksek besinler kilo vermenizi yavaşlatır muz yerine elma tercih edin. Elma şeftali vişne gibi meyveler kan şekerinizi düzene sokar sık sık acıkmanızı bastırmış olur.

Lifli besinler midede uzun süre kalır sizde bu sayede daha uzun tok kalmış olursunuz. Kan şekerinizde ani bir düşme olmaz.

Akşamları hafif yemeklerle geçiştirmelisiniz ve geç saate asla yemek yememelisiniz.

Hızlı kilo vermenizi de yardımcı olacak bir başka nokta ise bol bol su içmelisiniz. Vücudunuzda biriken ödemi su ile atabilirsiniz. Diyetlerde genellikle sıcak su içmek yağ yakmanın hızlandırdığını düşünürler bu durumun tam tersi soğuk su içmek yağ yakmanızı hızlandırır.

Hızlı Kilo Verdiren Diyet Listesi 3

İçilen soğuk su vücut ısınıza yaklaşırken enerji yakar buda hızlı kilo vermenizi sağlamış olur. Günde 12 bardak mutlaka su içmeniz gerekir.

Diyet yaparken yediklerinize içtiklerinize dikkat ettiğiniz gibi spora ve egzersize de yer vermelisiniz. Sabahları kahvaltıdan önce veya sonra yapılan 45 dk.  Yürüyüş hızlı kilo vermenize yardımcı olur. Hareketsiz kalmak kilo vermenizi zorlaştırır. Asansör yerine merdivenleri kullanın. Aracınızı iş yerinizin biraz uzağına park edin veya otobüse binerek gidiyor iseniz bir durak uzakta inin hayatınızda bu gibi değişiklikler kilo vermenize yardımcı olacaktır.

Diyette nelere dikkat edeceğinizi ve neler uygulayacağınızı okuduktan sonra size uygun olup olmadığına dikkat ederek bu hızlı kilo verdiren diyete başlayabilirsiniz. Hızlı kilo verdiren diyetler altında yapılan uygulamalar şok etkisi yaratabilir. Diyet için uzman bir diyete başvurunuz.

Hızlı Kilo Verdiren Diyet Listesi 4

Güne ne kadar erken başlarsanız diyetinizden o kadar iyi sonuç alırsınız. Bol eksileriniz olması dileğiyle diyet için şimdiden başarılar dileriz.

Sabah

 • Bir bardak suyun içine bir tatlı kaşığı elma sirkesi katın ve için 10 dk bekleyin.
 • 1bardak şekersiz çay
 • 1 yumurta
 • Mevsim sebzeleri tercih ediniz.
 • 1 dilim tam tahıllı ekmek

Ara öğün

 • 1 küçük elma

Öğle

 • 1 küçük kâse sebze yemeği
 • 2 yemek kaşığı yağsız yoğurt
 • 1 dilim tam tahıllı ekmek

Ara öğün

 • 2 yemek kaşığı yoğurt
 • 1 dilim tahıllı ekmek

Akşam

 • Haşlanmış tavuk veya bir porsiyon balık
 • Yağsız mevsim salatası

Ara öğün

 • 1 porsiyon meyve (muz hariç)

Facebook Yorumları

15 Temmuz 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...