Diş Beyazlatma Nedir, Yöntemleri Nelerdir, Diş Beyazlatma Fiyatları Nedir, Diş Beyazlatma Yolları Ve Ürünleri Nelerdir?

Yayınlanma Tarihi: 13 Kasım 2017 Ekleyen: Seda ÇAPÇI


Diş beyazlatma nedir, diş beyazlatma, diş minelerinde oluşan renkli, organik ve inorganik maddelerin diş beyazlatıcı jeller aracılığıyla giderilmesi işlemidir.

Diş Beyazlatma Nedir, Yöntemleri Nelerdir, Diş Beyazlatma Fiyatları Nedir, Diş Beyazlatma Yolları Ve Ürünleri Nelerdir? 1

Dişlerin dizilimi, şekli ve rengi son derece önemlidir. Kişisel bakımına özen gösteren kişiler için son derece önemli bir detay olan diş beyazlatma, günümüz teknolojisinde kolayca ve profesyonelce yapılıyor. Dişlerdeki şekil ve renk bozukluğu kişinin psikolojisini de olumsuz yönde etkiliyor. Diş hekimliğinde restoratif maddelerin gelişmesi ile dişlerdeki renk, şekil ve konumlanış bozuklukları da kolayca çözümlenebiliyor.

Çay, kahve, kola, sigara gibi boyayıcı maddeler diş yüzeyine yapışarak renklenmelere sebep olur. Diş taşı temizliği yapılırken bu renklenmelerden de kurtulmak mümkündür. Dişlerdeki farklı renklenmeler için farklı tedaviler gerekir. Bu yüzden ne tip bir tedavi yapılması gerektiğine diş hekiminin karar vermesi gerekir.

Diş beyazlama jeli ve ışıkla yapılan bir beyazlatma yöntemi ile de diş rengini 3-4 ton açmak mümkündür. Bu da son derece hızlı, etkili ve güvenilir bir yöntemdir.

Evde diş beyazlatma da bir başka beyazlatma tekniği olarak telaffuz edilebilir. Ağızdan alınan bir ölçü ile kişiye özel hazırlanan plastik ağızlıkların içine jel konularak yapılan beyazlatma işlemidir. Ortalama 5 ila 7 gün içinde istenilen beyazlama sağlanır. Günde 4 ila 8 saat takılması gerekir.            

Diş Beyazlatma Nedir, Yöntemleri Nelerdir, Diş Beyazlatma Fiyatları Nedir, Diş Beyazlatma Yolları Ve Ürünleri Nelerdir? 2

Herkes diş beyazlatabilir ama beyazlatma öncesinde diş hekimine muayene yapmak gerekir. İlerlemiş diş çürükleri ve dişeti hastalıkları olanlar, tedavi sonrasında beyazlatma işlemi yaptırabilirler. Diş beyazlatma, büyümesini tamamlamamış kişilere önerilmeyen bir yöntemdir. Gebe ve emziren annelerde de uygulanmamalıdır.

Diş Beyazlatma Yöntemleri

Sararan ve lekelenen dişleri evde doğal yöntemlerle beyazlatmak mümkündür. Peki diş beyazlatma evde nasıl yapılır, hangi maddeler kullanılır bir göz gezdirmeye ne dersiniz?

Evde diş beyazlatma yöntemlerinden birisi karbonatlı karışımdır. 1 çay kaşığı karbonata 1 çay kaşığı zeytinyağı ekleyin ve üzerine 1-2 damla limon sıkın. Diş fırçanızı bu karışıma batırın ve dişlerinizi fırçalayın. Bu karışımı haftada 2 sefer uygulayabilirsiniz. Hem dişlerinizin rengi açılacak hem de ağzınızın içindeki bakteriler yok olacaktır.

1 çay kaşığı adaçayı ile 1 çay kaşığı toz tarçına birkaç damla limon damlatın ve bu karışımla dişleriniz fırçalayın. Bunu haftada 3 sefer uygulayabilirsiniz.

Diş Beyazlatma Nedir, Yöntemleri Nelerdir, Diş Beyazlatma Fiyatları Nedir, Diş Beyazlatma Yolları Ve Ürünleri Nelerdir? 3

Diş beyazlatma evde de yapılan bir işlem. Sözgelimi pek çok kişinin severek yediği çilek de iyi bir diş beyazlatıcısıdır. Bir adet çileği çatal yardımıyla ezin ve dişlerinizi bu püre çilekle fırçalayın. 1 hafta boyunca bu işlemi her gece yatmadan önce tekrarlayabilirsiniz.

Diş fırçanıza biraz gliserin damlatın ve bununla fırçalayın. Gliserin hem dişlerinizi beyazlatır hem de bakterileri öldürerek çürümelerin önüne geçer.

Brokoli, elma, salatalık gibi lifli sebzeler de dişleri beyazlatma etkisine sahiptir.

Diş beyazlatma kalemi de diş beyazlatma ürünleri arasında yaygın olarak kullanılan bir üründür. Sararmış ve lekeli dişleri beyazlatmaya yarayan pratik ve etkili bir ürün olan diş beyazlatma kalemi çay, kahve, sigara gibi dişlerde leke bırakan maddelerin meydana getirdiği izleri yok eder. Diş beyazlatma kalemi dişleri neredeyse on kata kadar beyazlatır.

Diş beyazlatma kaleminin ucu çevirilerek açılır ve jel açığa çıkar. Bu jel dişlerin üzerine sürülür ve kuruması için birkaç dakika beklenir. Diş beyazlatma kalemi içinden çıkan jel diş etlerine değdirilmemelidir. Düzenli kullanıldığında dişlerdeki beyazlama fark edilebilir.

Diş Beyazlatma Nedir, Yöntemleri Nelerdir, Diş Beyazlatma Fiyatları Nedir, Diş Beyazlatma Yolları Ve Ürünleri Nelerdir? 4

Diş beyazlatma kalemi doğal dişlere uygulanabilen bir üründür. Bu ürün diş etlerinde kanama ve diğer problemler olan kişiler tarafından kullanılmamalıdır.

16 yaşından küçüklerde, hamilelerde ve emziren kadınlarda diş beyazlatma kalemi önerilmez.

Diş Beyazlatma Ürünleri

  • Beyazlatıcı diş bantları, diş beyazlatma cihazı gibi ürünler de diş beyazlatma konusunda oldukça işe yararlar.

Diş Beyazlatma Fiyatları

Diş beyazlatma işleminin yaptırılacağı klinik yahut merkezin popülaritesi, diş beyazlatmada kullanılan teknikler, dişlerin yapısı ve durumu gibi faktörler de diş beyazlatma işlemindeki fiyatlarda belirleyici unsurlardır.

Diş Beyazlatma Nedir, Yöntemleri Nelerdir, Diş Beyazlatma Fiyatları Nedir, Diş Beyazlatma Yolları Ve Ürünleri Nelerdir? 5

  • Ama kabataslak bir fiyat vermek gerekirse, diş beyazlatma ücretleri çoğunlukla 700 ila 3000 TL arasında değişmektedir.
  • Lazerle diş beyazlatma işleminde 400 ila 1200 TL arası
  • Jel ile diş beyazlatma işleminde 200 ila 600 TL arası bir fiyatlandırma söz konudur. Bunlar net ve eksin fiyatlar değil aşağı yukarı diyebileceğimiz fiyatlardır. Fiyat konusunda net açıklamayı işlemi yapacak uzman verecektir.

Facebook Yorumları

13 Kasım 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...