Çam Terebentin Yağı

Yayınlanma Tarihi: 20 Nisan 2015 Ekleyen: Seda ÇAPÇI


Çam Terebentin Yağı
Ağırlıklı olarak saç bakımında kullanılan çam terebentin yağı, saçı parlatan, dökülmesini yavaşlatan hatta tamamen durduran ve saçların oldukça hızlı uzamasını sağlayan doğal ve etkili bir yağdır. Badem yağı, fındık yağı, ceviz yağı, jojoba yağı gibi kullanılır. Özellikle çok dökülen ve yavaş uzayan saçlar üzerinde etkili olduğu bilinmektedir. Çam terebentin yağı, saç köklerini beslediği için saç dökülmelerini gözle görülür biçimde azaltır.

Çam-Terebentin-Yağı3

Çam Terebentin Yağı Nasıl Kullanılır

Çam terebentin güçlü ve yakıcı bir yağdır. Gözle teması ve saç derisiyle direkt teması halinde hafif bir yanma ve gözlerde kızarıklık yapabilir. Bu sebeple çam terebentin yağını saç derisine doğrudan temas ettirmek yerine, her zaman kullanılan şampuanın içerisine bir kapak dolusu ilave etmek hem daha pratik hem de daha seyreltilmiş bir sonuç sunar. Bu sayede hem her banyoda ayrı olarak çam terebentin kullanma zahmetinden kurtulmuş olursunuz, hem de şampuanın içindeki zararlı kimyasalların olumsuz etkilerini çam terebentin yağı sayesinde en aza indirgemiş olursunuz.

Çam-Terebentin-Yağı1

Çam Terebentin Yağı Faydaları

  • Hemoroid rahatsızlığına faydası vardır.
  • İştah açar, regl söktürür ve emziren kadınlarda sütü arttırıcı etkisi vardır.
  • Astım, şeker, romatizma tedavisinde de kullanılan çam terebentin; bel soğukluğu, idrar enfeksiyonları, solunum rahatsızlıklarına iyi gelmekte, gribal enfeksiyonlarda bağışıklık sistemini güçlendirerek, vücuda direnç vermektedir.
  • Kılcal damarları uyaran çam terebentin yağı, bu sayede kan dolaşımını da hızlandırır.
  • En fazla kullanılma sebebi, saç dökülmesi problemi, kepeklenme ve saç uzama hızındaki yavaşlıktır.

Çam-Terebentin-Yağı2

Çam Terebentin Yağı Fiyatı: Marka ve gramajına göre fiyat değişikliği gösteren çam terebentin yağının ortalama fiyatı 5 TL ila 8TL civarıdır.

Facebook Yorumları

14 Nisan 2016

1 Comment so far. Feel free to join this conversation.

  1. bensu 28 Haziran 2016 at 03:04 - Reply

    lütfen saçınıza direk çam trebenti kullanmayın müthiş bir yanma ve deride oluşan kızarıklar görülmektedir.tek başına uygulanmamlıdır alerji reaksiyonu yaratıyor

Yorumlarınızı bekliyorum...