Ametist Taşının Özellikleri

Yayınlanma Tarihi: 1 Mart 2018 Ekleyen: Seda ÇAPÇI


Doğal taşlara ilgisi olan kişilerin çok iyi bildiği, rengiyle adeta büyüleyen ve sayısız faydası olan taşlardan birisi de ametist taşıdır. Ametist ne renktir sorusu son derece hoş bir yanıt içerir; zira liladan mora kadar değişik tonlarda görülen bir taş olan ametist taşı bu son derece alımlı ve göz okşayan rengiyle ünlüdür. Bir silisyum dioksit bileşimidir ve kuvars taşının mor renkli olan türüdür.

Pembe kuvars ile birlikte kullanılması tavsiye edilir. Mitolojide sarhoş etmeyen anlamına geldiği bilinen ametist taşının kişiye enerji, mutluluk, huzur ve canlılık sağladığı bilinmektedir. Enerji yüklü bir taş olan ametist taşı, insanlarda canlandırıcı bir etki yapar.  Kişinin sürekli üzerinde taşıyabileceği bir kristal olan ametist, bilhassa negatif enerjiyle yüklü ortamlarda kişiye enerji vermektedir. Ametist, mor rengini demir madeninden alır. Ametist nedir sorusunun yanıtı içinde ametistin faydaları da ayrıntılı olarak yer alır.

  • Ametist taşı ve özellikleri hususu oldukça derindir. Ametist taşı kişiyi radyasyon ve negatif enerjiden korur.
  • Gözlere iyi gelir
  • Bedende depolanan fazla elektriği alarak beyin gücünü yükseltir.
  • Kanı temizler ve arıtır
  • Ametist taşı özelliklerinden birisi de alerjiye iyi gelmesidir.
  • Kalp rahatsızlıklarına iyi gelir
  • Stresi giderir, öfkeyi azaltır, pozitif enerji verir.

Değerli taşların belirli periyotlarda temizliği yapılmalıdır. Doğal taşlar deniz suyunda arıtıldığı gibi toprağa gömülerek de temizlenebilir. Taş eğer gözenekli yapıdaysa temiz suda bekletilerek de arıtılabilir. Toprak ve su son derece temizleyici ve arıtıcı özelliktedir.

Ametist Taşının Özellikleri

Taşlara her dokunuşta negatif enerjiyle yüklendiklerinden ve çok fazla insan taşlara temas ettikçe olumsuz enerji ile dolduklarından, taşlar yeni alındıklarında ilk kullanımda mutlaka temizlenmelidirler. Ametist taşı güneş ışığında bekletilerek de temizlenebilmektedir. Ametisti güneş ışığı, deniz suyu yahut toprak altında bekleterek temizleyebilirsiniz. Temizleme işlemi için 30 dakika yeterlidir.

Ametist taşı takı olarak kullanılacaksa tene muhakkak temas etmesi gerekir. Ametist taşı eğer ev ve iş yeri gibi mekanlarda süs aksesuarı olarak kullanılacaksa işlem görmemiş kristal şeklinde olan türünün kullanılması daha makbul olacaktır. Kristalli ametist ortamdaki negatif enerjiyi alıp pozitif enerji verir. Kristalli ametist taşının odanın belli bir köşesinde durması bile olumsuz enerjiyi pozitife çevirmesi için yeterlidir.

Ametist taşı özellikleri arasında enerjiyi yükseltme gibi bir maharet de vardır. Ametist taşı negatif elektriği topladığından bedendeki fazla elektrik yükünü alır ve beyin gücünü yükseltir.

  • Ametist taşının bilinç seviyesini aktive etme ve yatıştırma gibi özellikleri de vardır.
  • Yoğunlaşma konusundaki en ideal taşlardandır.

Ametist Taşının Özellikleri 1

Ametist taşı enerji yüklü bir taştır ve kişiye canlılık verir. Sürekli üstte taşınabilir. Ametist taşının yaydığı enerji kişiye son derece fayda sağlar ve olumsuzluklardan korur. Bilhassa olumsuz enerji yayan ve düşman tavırlı kişilerle aynı ortamlarda bulunacağınız zamanlarda ametist taşını üzerinizde bulundurun. Bu şekilde pozitif enerji almanız kolaylaşır.

Ametistin enerjisi huzur verir. Ametistten yayılan enerji sinir sistemini etkiler. Ametist fazla çalışmaktan ve stresten kaynaklanan zihin yorgunluğunu giderir. Ametist taşı onu taşıyan kişide denge ve uyum oluşturur. Fakat kişilik problemi olan kişilere, ametistin enerjisi rahatsız edici gelebilir.

Ametist taşı, takan kişiye iç huzuru sağlar ve karar verebilme yetisini kuvvetlendirir.

Ametist Taşının Özellikleri 2

Ametist taşı özelliklerinden birisi de takıntılı ve saplantılı düşünceleri uzaklaştıran ve kişiyi teskin eden bir etkisinin olmasıdır. Çok açık renkli ve berrak ametistlerle, koyu mor tonlardaki ametistler oldukça yüksek ve kuvvetli bir enerji yayarlar. Ametistin pembe kuvarsla birlikte kullanıldığında aklı güçlendirdiği de bilinmektedir.

Ametist taşınızın zaman içinde topladığı negatif etkiyi dağıtmak için her gün suyun altında tutarak temizlemelisiniz. İlk iki haftadan sonra, 2-3 haftada bir olacak şekilde suyun altında tutabilirsiniz.

Facebook Yorumları

1 Mart 2018

Yorumlarınızı bekliyorum...